wget 1.5.2-b2 - en to hr translation catalogue (158 entries)

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
hr: 
    ZAVRŠIO --%s--
    Skinuo: %s bajta u %d datoteka

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hr: 
    Ako duga opcija zahtijeva argument, tada to vrijedi i za kratku.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
hr: 
    REST nije uspio, počinjem ispočetka.

en: 
    Written by Hrvoje Niksic <hniksic@srce.hr>.
hr: 
    Napisao Hrvoje Nikšić <hniksic@srce.hr>.

en:  (%s bytes)
hr:  (%s bajto

en:  (%s to go)
hr:  (još %s)

en:  (unauthoritative)
hr:  (neautorizirana)

en:  [%s to go]
hr:  [još %s]

en:  [following]
hr:  [pratim]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
hr: %s (%s) - Veza zatvorena na bajtu %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
hr: %s (%s) - Veza zatvorena na bajtu %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
hr: %s (%s) - Podatkovna veza: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
hr: %s (%s) - Greška pri čitanju na bajtu %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
hr: %s (%s) - Greška pri čitanju na bajtu %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
hr: %s (%s) - `%s' snimljen [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
hr: %s (%s) - `%s' snimljen [%ld/%ld])

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
hr: %s (%s) - `%s' snimljen [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
hr: %s GREŠKA %d: %s.

en: %s received, redirecting output to `%%s'.
hr: %s primljen, usmjeravam izlaz na `%%s'.

en: %s request sent, awaiting response...
hr: %s zahtjev poslan, čekam odgovor...

en: %s: %s, closing control connection.
hr: %s: %s, zatvaram kontrolnu vezu.

en: %s: %s: Invalid specification `%s'.
hr: %s: %s: Pogrešna specifikacija `%s'

en: %s: %s: Not enough memory.
hr: %s: %s: Nema dovoljno memorije.

en: %s: %s: Please specify on or off.
hr: %s: %s: Molim postavite na on ili off.

en: %s: %s: invalid command
hr: %s: %s: nedozvoljena naredba

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
hr: %s: %s:%d: nepoznat token "%s"

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
hr: %s: %s:%d: upozorenje: "%s" token se pojavljuje prije naziva stroja

en: %s: BUG: unknown command `%s', value `%s'.
hr: %s: BUG: Nepoznata naredba `%s', vrijednost `%s'.

en: %s: Cannot determine user-id.
hr: %s: Ne mogu utvrditi user-id.

en: %s: Cannot read %s (%s).
hr: %s: Ne mogu pročitati %s (%s).

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
hr: %s: Ne mogu naći upotrebljiv driver za sockete.

en: %s: Error in %s at line %d.
hr: %s: Greška u %s na liniji %d.

en: %s: Invalid specification `%s'
hr: wget: %s: Pogrešna specifikacija `%s'

en: %s: Redirection to itself.
hr: %s: Redirekcija na samog sebe.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
hr: %s: Upozorenje: sistemski i korisnikov wgetrc su `%s'.

en: %s: Warning: cannot determine local IP address.
hr: %s: Upozorenje: ne mogu utvrditi lokalnu IP adresu.

en: %s: Warning: cannot reverse-lookup local IP address.
hr: %s: Upozorenje: ne mogu napraviti reverzni lookup lokalne IP adrese.

en: %s: Warning: gethostname failed
hr: %s: Upozorenje: gethostname nije uspio

en: %s: Warning: reverse-lookup of local address did not yield FQDN!
hr: %s: Upozorenje: reverzni lookup lokalne adrese ne daje FQDN!

en: %s: Warning: uname failed: %s
hr: %s: Upozorenje: uname nije uspio: %s

en: %s: cannot stat %s: %s
hr: %s: ne mogu stat-irati %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
hr: %s: pogrešno vrijeme.

en: %s: debug support not compiled in.
hr: %s: podrška za debugiranje nije ugrađena.

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedozvoljena opcija -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
hr: %s: nedozvoljena opcija -- `-n%c'

en: %s: missing URL
hr: %s: nedostaje URL

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' je dvosmislena

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: opcija `%s' traži argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: uz opciju `--%s' ne ide argument

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija traži argument -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
hr: %s: nepoznata/nepodržana vrsta datoteke.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: nepoznata opcija `--%s'

en: (no description)
hr: (bez opisa)

en: (try:%2d)
hr: (pok:%2d)

en: ==> CWD not needed.
hr: ==> CWD ne treba.

en: ==> CWD not required.
hr: ==> CWD se ne traži.

en: Already have correct symlink %s -> %s
hr: Već postoji ispravan link %s -> %s

en: Authorization failed.
hr: Ovjera nije uspjela.

en: Bind error (%s).
hr: Greška u bindu (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
hr: Ne mogu istovremeno biti verbozan i tih.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
hr: Ne mogu istovremeno paziti na vrijeme i ne gaziti stare datoteke.

en: Cannot convert links in %s: %s
hr: Ne mogu konvertirati linkove u %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
hr: Ne mogu otpočeti PASV prijenos.

en: Cannot parse PASV response.
hr: Ne mogu raspoznati PASV odgovor.

en: Cannot write to `%s' (%s).
hr: Ne mogu pisati u `%s' (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
hr: Spajam se na %s:%hu...

en: Connection to %s:%hu refused.
hr: %s:%hu odbija vezu.

en: Continuing in background.
hr: Nastavljam u pozadini.

en: Control connection closed.
hr: Kontrolna veza prekinuta.

en: Converting %s...
hr: Konvertiram %s...

en: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
hr: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    Sva prava zadržana.  Ovaj program distribuira se u nadi da će biti
    koristan, ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; bez čak i impliciranog jamstva
    PROIZVODNOSTI ili UPOTREBLJIVOSTI ZA ODREĐENU SVRHU.  Pogledajte GNU
    General Public License za više detalja.

en: Could not find proxy host.
hr: Ne mogu naći proxy računalo.

en: Creating symlink %s -> %s
hr: Stvaram simbolički link %s -> %s

en: Data transfer aborted.
hr: Prijenos podataka prekinut.

en: Directories:
      -nd  --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
hr: Direktoriji:
      -nd  --no-directories             ne stvaraj direktorije.
      -x,  --force-directories          uvijek stvaraj direktorije.
      -nH, --no-host-directories        ne stvaraj direktorije po računalima.
      -P,  --directory-prefix=PREFIKS   snimaj datoteke u PREFIKS/...
           --cut-dirs=BROJ              ignoriraj BROJ stranih direktorija.

en: Directory
hr: Direktorij

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
hr: Kvota (%s bajtova) je PREKORAČENA!

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
hr: GREŠKA: Redirekcija (%d) bez novog položaja (location).

en: End of file while parsing headers.
hr: Kraj datoteke za vrijeme obrade zaglavlja.

en: Error (%s): Base %s relative, without referer URL.
hr: Greška (%s): Baza %s je relativna, bez referirajućeg URL-a.

en: Error (%s): Link %s without a base provided.
hr: Greška (%s): Zadan je link %s bez osnove.

en: Error in server greeting.
hr: Greška u poslužiteljevom pozdravu.

en: Error in server response, closing control connection.
hr: Greška u odgovoru, zatvaram kontrolnu vezu.

en: FTP options:
           --retr-symlinks   retrieve FTP symbolic links.
      -g,  --glob=on/off     turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp     use the "passive" transfer mode.
hr: FTP options:
           --retr-symlinks   skidaj FTP simboličke linkove.
      -g,  --glob=on/off     uključi ili isključi globbing.
           --passive-ftp     koristi "pasivni" mod prijenosa.

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
hr: Ne mogu izbrisati link `%s': %s

en: Failed writing HTTP request.
hr: Nisam uspio poslati HTTP zahtjev.

en: File
hr: Datoteka

en: File `%s' already there, not retrieving.
hr: Datoteka `%s' već postoji, ne skidam.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
hr: Datoteka `%s' već postoji, ne skidam.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
hr: GNU Wget %s, alat za neinteraktivno skidanje preko mreže.

en: Giving up.
hr: Odustajem.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
hr: HTTP options:
           --http-user=KORISNIK     postavi HTTP korisnika na KORISNIK.
           --http-passwd=ZAPORKA    postavi HTTP zaporku na ZAPORKA.
      -C,  --cache=on/off           dozvoli ili zabrani keširanje na poslužitelju
                                      (obično dozvoljeno).
           --ignore-length          ignoriraj `Content-Length' zaglavlje.
           --header=STRING          umetni STRING među zaglavlja.
           --proxy-user=KORISNIK    postavi KORISNIKA kao proxy korisnika
           --proxy-passwd=ZAPORKA   postavi proxy zaporku na ZAPORKU.
      -s,  --save-headers           snimaj HTTP zaglavlja na disk.
      -U,  --user-agent=KLIJENT     identificiraj se kao KLIJENT umjesto
                                      Wget/VERZIJA.

en: Host not found
hr: Računalo nije pronađeno

en: Index of /%s on %s:%d
hr: Indeks direktorija /%s na %s:%d

en: Invalid PORT.
hr: Pogrešan PORT.

en: Invalid host name
hr: Pogrešan naziv računala

en: Invalid name of the symlink, skipping.
hr: Pogrešno ime simboličkog linka, preskačem.

en: Invalid port specification
hr: Pogrešna specifikacija porta

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
hr: Nevaljan Last-Modified header -- ignoriram vremensku oznaku.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
hr: Nedostaje Last-Modified zaglavlje -- ignoriram vremensku oznaku.

en: Length:
hr: Duljina:

en: Length: %s
hr: Duljina: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
hr: Učitavam robots.txt; molim ne obazirati se na greške.

en: Location: %s%s
hr: Položaj: %s%s

en: Logged in!
hr: Ulogiran!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      read URL-s from file.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
hr: Logging and input file:
      -o,  --output-file=DATOTEKA     spremaj poruke u DATOTEKU.
      -a,  --append-output=DATOTEKA   dodaj poruke u DATOTEKU.
      -d,  --debug                    ispisuj debug izlaz.
      -q,  --quiet                    tišina (bez ispisa).
      -v,  --verbose                  uključi puni ispis (podrazumijeva se).
      -nv, --non-verbose              isključi većinu ispisa.
      -i,  --input-file=DATOTEKA      čitaj URL-ove iz DATOTEKE.
      -F,  --force-html               tretiraj ulaznu datoteku kao HTML.

en: Logging in as %s ...
hr: Logiram se kao %s ...

en: Login incorrect.
hr: Pogrešna prijava.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
hr: Šaljite izvještaje o bugovima i prijedloge na <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
hr: Deformirana statusna linija

en: No URLs found in %s.
hr: Nijedan URL nije pronađen u %s.

en: No data received
hr: Podaci nisu primljeni

en: No matches on pattern `%s'.
hr: Ništa ne ide uz `%s'.

en: No such directory `%s'.
hr: Nema direktorija `%s'.

en: No such file `%s'.
hr: Nema datoteke `%s'.

en: No such file or directory `%s'.
hr: Nema datoteke ili direktorija `%s'.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
hr: Ne idem u `%s' jer je isključen ili nije uključen.

en: Not sure
hr: Ne znam

en: Output will be written to `%s'.
hr: Izlaz se sprema u `%s'.

en: Proxy %s: Must be HTTP.
hr: Proxy %s: Mora biti HTTP.

en: Read error (%s) in headers.
hr: Greška pri čitanju zaglavlja (%s).

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
hr: Dubina rekurzije %d prelazi najveću dozvoljenu %d.

en: Rejecting `%s'.
hr: Odbijam `%s'.

en: Remote file is newer, retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju je novija, skidam.

en: Removed `%s'.
hr: Izbrisao `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
hr: Uklanjam %s budući da bi ga trebalo odbiti.

en: Removing %
hr: Uklanjam %

en: Retrying.
hr: Pokušavam ponovo.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju nije novija od lokalne datoteke `%s' -- ne skidam.

en: Server file no newer than local file `%s.orig' -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju nije novija od lokalne datoteke `%s.orig' -- ne skidam.

en: Skipping directory `%s'.
hr: Preskačem direktorij `%s'.

en: Starting WinHelp %s
hr: Pokrećem WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc' command.
hr: Pokretanje:
      -V,  --version           prikaži verziju Wget-a i izađi.
      -h,  --help              ispiši pomoć.
      -b,  --background        radi u pozadini nakon pokretanja.
      -e,  --execute=NAREDBA   izvrši naredbu `.wgetrc'-a.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
hr: Linkovi nisu podržani, preskačem link `%s'.

en: The server refuses login.
hr: Poslužitelj odbija prijavu.

en: Try `%s --help' for more options.
hr: Pokušajte `%s --help' za više opcija.

en: Unknown authentication scheme.
hr: Nepoznata metoda ovjere.

en: Unknown er
hr: Nepoznata greška

en: Unknown type `%c', closing control connection.
hr: Nepoznat tip `%c', zatvaram kontrolnu vezu.

en: Unknown/unsupported protocol
hr: Nepoznat/nepodržan protokol

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
hr: Uporaba: %s NETRC [RAČUNALO]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
hr: Koristim `%s' kao privremenu datoteku za listing.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
hr: Upozorenje: wildcardi nisu podržani za HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
hr: Ne skidam direktorije jer je dubina %d (maksimalno %d).

en: Will try connecting to %s:%hu.
hr: Pokušat ću se spojiti na %s:%hu.

en: Write failed, closing control connection.
hr: Write nije uspio, zatvaram kontrolnu vezu.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
hr: Snimio HTML-iziran indeks u `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
hr: Snimio HTML-iziran indeks u `%s'.

en: connected!
hr: spojen!

en: done.
hr: gotovo.

en: done.
hr: gotovo.

en: done.
hr: gotovo.

en: ignored
hr: zanemarena

en: time unknown
hr: nepoznato vrijeme

en: unspecified
hr: neodređen
