GNU wget 1.5.3 - en to sk translation catalogue (164 entries)

en: 
              [ skipping %dK ]
sk: 
              [ preskakujem %dK ]

en: 
    CTRL+Break received, redirecting output to `%s'.
    Execution continued in background.
    You may stop Wget by pressing CTRL+ALT+DELETE.
sk: 
    Stlačený CTRL+Break, výstup bol presmerovaný do `%s'
    Program pokračuje v behu na pozadí.
    Wget je možné zastaviť stlačením CTRL+ALT+DELETE.

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
sk: 
    KONEC --%s--
    Celkem načítaných %s bytov v %d súboroch

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sk: 
    Argumenty, povinné pri dlhých prepínačoch, sú povinné aj pre krátke verzie
    prepínačov.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
sk: 
    Príkaz REST zlyhal, prenášam súbor od začiatku.

en: 
    Written by Hrvoje Niksic <hniksic@srce.hr>.
sk: 
    Autorom tohoto programu je Hrvoje Nikšić <hniksic@srce.hr>

en:  (%s bytes)
sk:  (%s bytov)

en:  (%s to go)
sk:  (ostáva %s)

en:  (unauthoritative)
sk:  (nie je smerodajné)

en:  [%s to go]
sk:  [ostáva %s]

en:  [following]
sk:  [nasledujem]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
sk: %s (%s) - Spojenie uzatvorené na byte %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
sk: %s (%s) - Spojenie uzatvorené na byte %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
sk: %s (%s) - Dátové spojenie: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
sk: %s (%s) - Chyba pri čítaní dát na byte %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
sk: %s (%s) - Chyba pri čítaní dát na byte %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
sk: %s (%s) - `%s' uložený [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
sk: %s (%s) - `%s' uložené [%ld/%ld])

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
sk: %s (%s) - `%s' uložený [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
sk: %s CHYBA %d: %s.

en: %s received, redirecting output to `%%s'.
sk: Zachytený signál %s , výstup presmerovaný do `%%s'.

en: %s request sent, awaiting response...
sk: %s požiadavka odoslaná, čakám na odpoveď ...

en: %s: %s, closing control connection.
sk: %s: %s, uzatváram riadiace spojenie.

en: %s: %s: Invalid specification `%s'.
sk: %s: %s: Neplatná špecifikácia `%s'

en: %s: %s: Not enough memory.
sk: %s: %s: Nie je dosť pamäte.

en: %s: %s: Please specify on or off.
sk: %s: %s: Zadajte prosím `on' alebo `off'.

en: %s: %s: invalid command
sk: %s: %s: neplatný príkaz

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
sk: %s: %s:%d: neznámy token "%s"

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
sk: %s: %s:%d varovanie: token "%s" je uvedený ešte pred akýmkoľvek
          názvom počítača

en: %s: BUG: unknown command `%s', value `%s'.
sk: %s: Chyba: Neznámy príkaz `%s', hodnota `%s'.

en: %s: Cannot determine user-id.
sk: %s: Nemožno identifikovať užívateľa.

en: %s: Cannot read %s (%s).
sk: %s: Nemožno prečítať %s (%s).

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
sk: %s: Nemôžem nájsť použiteľný ovládač soketov.

en: %s: Error in %s at line %d.
sk: %s: Chyba v %s na riadku %d.

en: %s: Invalid specification `%s'
sk: %s: Neplatná špecifikácia `%s'

en: %s: Redirection to itself.
sk: %s: Presmerovanie na seba samého.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
sk: %s: Varovanie: Globálne aj užívateľské wgetrc sú zhodne uložené v `%s'.

en: %s: Warning: cannot determine local IP address.
sk: %s: Varovanie: nemožno určiť lokálnu IP adresu.

en: %s: Warning: cannot reverse-lookup local IP address.
sk: %s: Varovanie: lokálna IP adresa nemá reverzný záznam v DNS.

en: %s: Warning: gethostname failed
sk: %s: Varovanie: volanie "gethostname" skončilo s chybou

en: %s: Warning: reverse-lookup of local address did not yield FQDN!
sk: %s: Varovanie: reverzné vyhľadanie lokálnej adresy nevrátilo plné
                    kvalifikované meno!

en: %s: Warning: uname failed: %s
sk: %s: Varovanie: volanie "uname" skončilo s chybou %s

en: %s: cannot stat %s: %s
sk: %s: volanie `stat %s' skončilo s chybou: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
sk: %s: časové razítko súboru je porušené.

en: %s: debug support not compiled in.
sk: %s: program nebol skompilovaný s podporou pre ladenie.

en: %s: illegal option -- %c
sk: %s: neprípustný prepínač -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
sk: %s: neprípustný prepínač -- `-n%c'

en: %s: missing URL
sk: %s: chýba URL

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sk: %s: prepínač `%c%s' nemá argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
sk: %s: prepínač `%s' nie je jednoznačný

en: %s: option `%s' requires an argument
sk: %s: prepínač `%s' vyžaduje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sk: %s: prepínač `--%s' nemá argument

en: %s: option requires an argument -- %c
sk: %s: prepínač vyžaduje argument -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
sk: %s: neznámy/nepodporovaný typ súboru.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sk: %s: neznámy prepínač `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sk: %s: neznámy prepínač `--%s'

en: (no description)
sk: (žiadny popis)

en: (try:%2d)
sk: (pokus:%2d)

en: ==> CWD not needed.
sk: ==> CWD nie je potrebné.

en: ==> CWD not required.
sk: ==> CWD nie je potrebné.

en: Already have correct symlink %s -> %s
sk: Korektný symbolický odkaz %s -> %s už existuje.

en: Authorization failed.
sk: Autorizácia zlyhala.

en: Bind error (%s).
sk: Chyba pri operácii "bind" (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
sk: Nie je možné byť uhovorený a byť ticho zároveň.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
sk: Nie je možné používať časové razítka a nemazať pritom staré súbory.

en: Cannot convert links in %s: %s
sk: Nedokážem previesť odkazy v %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
sk: Nemožno inicializovať prenos príkazom PASV.

en: Cannot parse PASV response.
sk: Odpovrď na PASV je nepochopiteľná.

en: Cannot write to `%s' (%s).
sk: Nemožno zapísať do `%s' (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
sk: Naväzujem spojenie s %s:%hu...

en: Connection to %s:%hu refused.
sk: Spojenie s %s:%hu odmietnuté.

en: Continuing in background.
sk: Pokračujem v behu na pozadí.

en: Control connection closed.
sk: Riadiace spojenie uzatvorené.

en: Converting %s...
sk: Konvertujem %s...

en: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sk: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.
    Tento program je šírený v nádeji, že bude užitočný, avšak
    BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI 
    alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďaľšie podrobnosti hľadajte 
    vo Všeobecnej verejnej licencii GNU.

en: Could not find proxy host.
sk: Nemôžem nájsť proxy server.

en: Creating symlink %s -> %s
sk: Vytváram symbolický odkaz %s -> %s

en: Data transfer aborted.
sk: Prenos dát bol predčasne ukončený.

en: Directories:
      -nd  --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
sk: Adresáre:
      -nd  --no-directories            nevytváraj adresáre
      -x,  --force-directories         vždy vytváraj adresáre
      -nH, --no-host-directories       nevytváraj adresáre s adresou serveru
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   ukladaj dáta do PREFIX/...
           --cut-dirs=POČET            nevytváraj prvých POČET podadresárov

en: Directory
sk: Adresár

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
sk: Prekročený limit objemu uložených dát (%s bytov)!

en: Download:
      -t,  --tries=NUMBER           set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
      -O   --output-document=FILE   write documents to FILE.
      -nc, --no-clobber             don't clobber existing files.
      -c,  --continue               restart getting an existing file.
           --dot-style=STYLE        set retrieval display style.
      -N,  --timestamping           don't retrieve files if older than local.
      -S,  --server-response        print server response.
           --spider                 don't download anything.
      -T,  --timeout=SECONDS        set the read timeout to SECONDS.
      -w,  --wait=SECONDS           wait SECONDS between retrievals.
      -Y,  --proxy=on/off           turn proxy on or off.
      -Q,  --quota=NUMBER           set retrieval quota to NUMBER.
sk: Sťahovanie:
      -t,  --tries=ČÍSLO            počet pokusov stiahnuť URL (0 nekonečný)
      -O   --output-document=SÚBOR  stiahnuté dokumenty ukladaj do tohoto súboru
      -nc, --no-clobber             neprepisuj existujúce súbory
      -c,  --continue               začni sťahovať už čiastočne prenesené dáta
           --dot-style=STYL         nastav spôsob zobrazenia pri sťahovaní dát
      -N,  --timestamping           nesťahuj staršie súbory (zapni časové razítka)
      -S,  --server-response        vypisuj odpovede serveru
           --spider                 nič nesťahuj
      -T,  --timeout=SEKÚND         nastav timeout pri čítaní na túto hodnotu
      -w,  --wait=SEKÚND            pred každým sťahovaním počkaj SEKÚND sekúnd
      -Y,  --proxy=on/off           zapni prenos cez proxy (štandardne `off')
      -Q,  --quota=ČÍSLO            nastav limit objemu uložených dát

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
sk: CHYBA: Presmerovanie (%d) bez udanej novej adresy.

en: End of file while parsing headers.
sk: Hlavička nie je úplná.

en: Error (%s): Base %s relative, without referer URL.
sk: Chyba (%s): Bázový odkaz %s nesmie byť relatívny.

en: Error (%s): Link %s without a base provided.
sk: Chyba (%s): K relatívnemu odkazu %s nie je možné nájsť bázový odkaz.

en: Error in server greeting.
sk: Úvodná odpoveď serveru je chybná.

en: Error in server response, closing control connection.
sk: Server odpovedal chybne, uzatváram riadiace spojenie.

en: FTP options:
           --retr-symlinks   retrieve FTP symbolic links.
      -g,  --glob=on/off     turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp     use the "passive" transfer mode.
sk: Prepínače pre protokol FTP:
           --retr-symlinks   sťahuj aj symbolické odkazy
      -g,  --glob=on/off     zapni alebo vypni expanziu žolíkov v menách súborov
                             (štandardne `on')
           --passive-ftp     použi pasívny mód prenosu dát

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
sk: Nebylo možné odstrániť symbolický odkaz `%s': %s

en: Failed writing HTTP request.
sk: Požiadavku HTTP nebolo možné odoslať.

en: File
sk: Súbor

en: File `%s' already there, not retrieving.
sk: Súbor `%s' je už tu, nebudem ho prenášať.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
sk: Súbor `%s' sa nebude prenášať, je už tu.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
sk: GNU Wget %s, program pre neinteraktívne sťahovanie súborov.

en: Giving up.
sk: Vzdávam to.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
sk: Prepínače pre HTTP:
           --http-user=UŽÍVATEĽ  užívateľské meno pre autorizovaný prenos http
           --http-passwd=HESLO   heslo pre autorizovaný prenos http 
      -C,  --cache=on/off        povoľ alebo zakáž použitie vyrovnávacej pamäte
                                 na strane serveru (štandardne `on')
           --ignore-length       ignoruj pole `Content-Length' v hlavičke
           --header=REŤAZEC      pošli REŤAZEC serveru ako súčasť hlavičiek
           --proxy-user=UŽÍVATEĽ meno užívateľa vyžadované pre prenos proxy
           --proxy-passwd=HESLO  heslo pre prenos proxy
      -s,  --save-headers        do sťahovaného súboru ulož aj hlavičky HTTP
      -U,  --user-agent=AGENT    namiesto identifikácie `Wget/VERZE' posielaj
                                 v hlavičke identifikačný reťazec AGENT

en: Host not found
sk: Hostiteľ nebol nájdený

en: Index of /%s on %s:%d
sk: Obsah /%s na %s:%d

en: Invalid PORT.
sk: Neplatný PORT.

en: Invalid host name
sk: Neplatné meno stroja

en: Invalid name of the symlink, skipping.
sk: Neplatný názov symoblického odkazu, preskakujem.

en: Invalid port specification
sk: Neplatná špecifikácia portu

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
sk: Ignorujem časové razítko súboru (`time-stamp'), pretože hlavička 
    "Last-modified" obsahuje neplatné údaje.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
sk: Nebudú sa používať časové razítka (`time-stamps'), pretože hlavička
    "Last-modified" v odpovedi serveru chýba.

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: Length: %s
sk: Dĺžka: %s

en: Link
sk: Sym. odkaz

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
sk: Načítavam `robots.txt'. Chybové hlásenia ignorujte, prosím.

en: Local file `%s' is more recent, not retrieving.
sk: Súbor `%s' nebudem prenášať, pretože je lokálna verzia novšia.

en: Location: %s%s
sk: Presmerované na: %s%s

en: Logged in!
sk: Prihlásený!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      read URL-s from file.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
sk: Protokolovanie a vstupný súbor:
      -o,  --output-file=SÚBOR    do tohoto súboru ukladaj protokol
      -a,  --append-output=SÚBOR  protokol pripoj na koniec tohoto súboru
      -d,  --debug                vypisuj ladiace informácie
      -q,  --quiet                nevypisuj vôbec nič
      -v,  --verbose              buď uhovorený (štandardne zapnuté)
      -nv, --non-verbose          vypisuj iba najdôležitejšie informácie
      -i,  --input-file=SÚBOR     odkazy URL načítaj z tohoto súboru
      -F,  --force-html           súbor s URL je v HTML formáte

en: Logging in as %s ...
sk: Prihlasujem sa ako %s ...

en: Login incorrect.
sk: Chyba pri prihlásení.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
sk: Správy o chybách a návrhy na vylepšenie programu zasielajte na adresu
    <bug-wget@gnu.org> (iba anglicky).
    Komentáre k slovenskému prekladu zasielajte na adresu <sk@li.org>.

en: Malformed status line
sk: Odpoveď serveru má skomolený stavový riadok

en: No URLs found in %s.
sk: V súbore `%s' nebol nájdený žiadny odkaz URL.

en: No data received
sk: Neprišli žiadne dáta

en: No matches on pattern `%s'.
sk: Vzorke `%s' nič nezodpovedá.

en: No such directory `%s'.
sk: Adresár `%s' neexistuje.

en: No such file `%s'.
sk: Súbor `%s' neexistuje.

en: No such file or directory `%s'.
sk: Súbor alebo adresár `%s' neexistuje.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
sk: Nezostupujem do adresára `%s', pretože tento adresár sa má vynechať alebo
    nebol určený na prechádzanie.

en: Not sure
sk: Neznámy typ

en: Output will be written to `%s'.
sk: Výstup bude zapísaný do `%s'.

en: Proxy %s: Must be HTTP.
sk: Proxy %s: Musí byť HTTP.

en: Read error (%s) in headers.
sk: Chyba (%s) pri čítaní hlavičiek.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
sk: Hĺbka rekurzie %d prekročila maximálnu povolenú hĺbku %d.

en: Recursive accept/reject:
      -A,  --accept=LIST                list of accepted extensions.
      -R,  --reject=LIST                list of rejected extensions.
      -D,  --domains=LIST               list of accepted domains.
           --exclude-domains=LIST       comma-separated list of rejected domains.
      -L,  --relative                   follow relative links only.
           --follow-ftp                 follow FTP links from HTML documents.
      -H,  --span-hosts                 go to foreign hosts when recursive.
      -I,  --include-directories=LIST   list of allowed directories.
      -X,  --exclude-directories=LIST   list of excluded directories.
      -nh, --no-host-lookup             don't DNS-lookup hosts.
      -np, --no-parent                  don't ascend to the parent directory.
sk: Obmedzenie pri rekurzii:
      -A,  --accept=ZOZNAM              zoznam povolených prípon súborov
      -R,  --reject=ZOZNAM              zoznam nepovolených prípon súborov
      -D,  --domains=ZOZNAM             zoznam povolených domén
           --exclude-domains=ZOZNAM     zoznam nepovolených domén
      -L,  --relative                   nasleduj iba relatívne odkazy
           --follow-ftp                 nasleduj FTP odkazy v HTML dokumentoch
      -H,  --span-hosts                 načítaj dokumenty aj z ostatných serverov
      -I,  --include-directories=ZOZNAM zoznam povolených adresárov
      -X,  --exclude-directories=ZOZNAM zoznam vylúčených adresárov
      -nh, --no-host-lookup             nevyhľadávaj adresy v DNS
      -np, --no-parent                  nezostupuj do rodičovského adresára

en: Recursive retrieval:
      -r,  --recursive             recursive web-suck -- use with care!.
      -l,  --level=NUMBER          maximum recursion depth (0 to unlimit).
           --delete-after          delete downloaded files.
      -k,  --convert-links         convert non-relative links to relative.
      -m,  --mirror                turn on options suitable for mirroring.
      -nr, --dont-remove-listing   don't remove `.listing' files.
sk: Rekurzívne sťahovanie:
      -r,  --recursive             rekurzívne sťahovanie -- buďte opatrní!
      -l,  --level=NUMBER          maximálna hĺbka rekurzie (0 bez limitu)
           --delete-after          po prenose zmaž stiahnuté súbory
      -k,  --convert-links         absolutné URL preveď na relatívne
      -m,  --mirror                zapni prepínače vhodné pre zrkadlenie dát
      -nr, --dont-remove-listing   nemaž súbory `.listing' s obsahmi adresárov

en: Rejecting `%s'.
sk: Odmietam `%s'.

en: Remote file is newer, retrieving.
sk: Vzdialený súbor má novší dátum, prenášam.

en: Removed `%s'.
sk: Vymazané `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
sk: Maže sa %s, pretože tento súbor nie je požadovaný.

en: Removing %s.
sk: Maže sa %s.

en: Retrying.
sk: Skúšam to znovu.

en: Skipping directory `%s'.
sk: Preskakujem adresár `%s'.

en: Starting WinHelp %s
sk: Spúšťam WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc' command.
sk: Začátek:
      -V,  --version           vypíše informáciu o verzii programu Wget a skončí
      -h,  --help              vypíše túto nápovedu a skončí
      -b,  --background        po spustení pokračuje v behu na pozadí
      -e,  --execute=PRÍKAZ    vykonaj príkaz `.wgetrc'

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
sk: Preskakujem symbolický odkaz `%s', pretože tento systém symbolické odkazy
    nepodporuje.

en: The server refuses login.
sk: Server odmieta prihlásenie.

en: The sizes do not match (local %ld), retrieving.
sk: Veľkosti se nezhodujú (lokálne %ld), prenášam.

en: Try `%s --help' for more options.
sk: Príkaz `%s --help' vypíše význam platných prepínačov.

en: Unknown authentication scheme.
sk: Server požaduje neznámy spôsob autentifikácie.

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown type `%c', closing control connection.
sk: Neznámy typ `%c', uzatváram riadiace spojenie.

en: Unknown/unsupported protocol
sk: Neznámy/nepodporovaný protokol

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
sk: Použitie: %s NETRC [NÁZOV POČÍTAČA]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
sk: Zoznam súborov bude dočasne uložený v `%s'.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
sk: Varovanie: HTTP nepodporuje žolíkové znaky.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
sk: Podadresáre nebudem prenášať, pretože sme už v hĺbke %d (maximum je %d).

en: Will try connecting to %s:%hu.
sk: Pokúsim sa spojiť s %s:%hu.

en: Write failed, closing control connection.
sk: Nemôžem zapísať dáta, uzatváram riadiace spojenie.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
sk: Výpis adresára v HTML formáte bol zapísaný do `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
sk: Výpis adresára v HTML formáte bol zapísaný do `%s'.

en: connected!
sk: spojené!

en: done.
sk: hotovo.

en: done.
sk: hotovo.

en: done.
sk: hotovo.

en: ignored
sk: je ignorovaná

en: time unknown
sk: čas neznámy

en: unspecified
sk: neudané
